top of page

MULTiDiL YDM SÖZLEŞME ŞARTLARI

Eğer sözleşme şartlarımızı, gizlilik politikamızı ve diğer anlaşmalarımızı görmek istiyorsanız, tüm detaylar için aşağıdaki bölümleri okuyabilirsiniz. 

Başvuru İşlemleri

1. Başvuru

 

Kontrat Şekli: Başvuru sözleşmesini onaylayarak ve göndererek öğrenci, MultiDil YDM ile bağlayıcı bir anlaşma yaptığını kabul eder. MultiDil YDM 'nin doldurulmuş ve onaylanmış başvuru formunu ve başvuru ücretini teslim almasından sonra, eğer öğrencinin kursunda yer mevcutsa, MultiDil YDM bir kayıt onay e-postası düzenler. Bu kayıt onay e-postası ile öğrenci ve MultiDil YDM arasında bağlayıcı bir kontrat oluşmuş olur.

Gizliliğiniz bizim için önemlidir. Bize kişisel bilgilerinizi yolladığınızda https://www.multidil-ydm.com/gizlilik-bildirisi adresinden ulaşabileceğiniz gizlilik kurallarımızda açıklanan koşullara uymuş sayılacağınızı lütfen unutmayın

2. Ödeme Tarihi

Tüm kurs ücretleri (aksi bildirilmedikçe) kurs başlama tarihinden en az 1 gün öncesinde tam olarak ödenmelidir. Kursa kayıt, başlama tarihinden önceki 24 saat içerisinde yapıldığı takdirde ödeme kayıt sırasında yapılmalıdır. Ödeme tam olarak yapılmaz ise, kursa başlamanıza izin verilmez.

Sözleşme Şartları

1. Kurallar ve Düzenlemeler

Öğrencilerin MultiDil YDM ile olan anlaşması, öğrenim hizmeti aldıkları ülkenin yasal düzenlemelerine tabidir.

2. Geç Katılımlar, Tatiller ve Devamsızlıklar

Eğer programa geç kaydolur ya da program süresince devamsızlık yaparsanız, tüm eğitim döneminizi tamamlamanız için elimizden geleni yapacağız, ancak bu konuda her zaman garanti verememekteyiz. Bunun yanı sıra, MultiDil YDM tarafından devamsızlık izni verilmediği sürece, kaçırılan günler için para iadesi yapılmayacaktır. Devamsızlıklar ücretsiz ek kurs olarak telafi edilemez. Belirtilen zamanların haricinde derse katılınmaması devamsızlık olarak sayılacaktır. Kursun başlamasının ardından Kurs İzni verilmesi durumu, koşullara bağlı olarak eğitmenlerin kendi insiyatifinde değerlendirilecektir ve ücrette değişikliğe sebep olabilir ya da devamsızlık olarak sayılabilir. Eğer öğrenci art arda 3 kez derse katılmazsa öğrencinin güvenliğinden ve refahından emin olmak adına acil durumlarda ulaşılacak kimsesi, MultiDil YDM yetkilisi ya da sponsoru ile iletişime geçilecektir. Eğer öğrenci reşit değilse yetkililerle de iletişime geçilebilir. Eğer öğrenci 5 kez art arda haber vermeden derse katılmaz ise kurs sona erdirilecektir. Normal iptal iade hüküm ve koşulları geçerlidir.

3. Kaçırılan Dersler

Kaçırılan ders için para iadesi veya ek ders uygulaması yoktur.

4. Resmi Tatiller

 

Resmi tatillerde genellikle ders yapılmaz.

5. Değişiklik Ücretleri

Herhangi bir değişiklik için en geç 1 gün öncesinden haber verilmesi gerekir. Kurs başlangıç tarihinden sonra yapılan kurs tarihi veya program değişikliği talebi durumunda, talep anında ödenmek üzere %30 miktarında ücret alınır. İptal ve terk durumları buna dahil değildir. Bu durumlarda aşağıda yer alan ilgili İptal ve Terk maddeleri geçerli olacaktır. MultiDil YDM talep edilen herhangi bir değişikliği yerine getirmekle yükümlü değildir. Fiyat Yapılandırması’na tabii öğrenciler program içerisinde başka bir MultiDil YDM programına transfer olamazlar. Eğer ücreti daha düşük olan bir plana geçerseniz, ücretlerdeki fark iade edilmez. Eğer ücreti daha fazla olan bir plana geçerseniz, ücretlerdeki fark sizden tahsil edilecektir. Yapılacak bütün değişiklikler MultiDil YDM 'nin kararına bağlıdır. Kurs sürenizi uzatmanız durumunda herhangi bir kurs değişiklik ücretine tabi tutulmazsınız. Uzatılan kurs ücretinin ödenmesi öğrencinin sorumluluğundadır. Ders sayısının azalması ile sonuçlanan her tür program değişikliği, yürürlükteki kaydın terk edilmesi ve tekrar kayıt yapılması olarak değerlendirilir ve dolayısıyla standart terk koşulları altında iptal işlemi görür.

6. Ders Süresi

 

Aksi belirtilmediği takdirde bütün çevrimiçi dersler 40 dakikadır. Kurslar her gün düzenlenebilir ve dersler sabah, öğlen veya akşam olacak şekilde çevrimiçidir. MultiDil YDM kesin bir ders programı garanti etmez.

Müşterinin belirlediği adreste yapılan yüz yüze dersler 50 dakikadır.

7. Program Değişiklikleri

 

MultiDil YDM, herhangi bir zamanda kendi kararı doğrultusunda kurs tarihlerini, müfredatı, eğitmenleri, konumu veya programları değiştirme hakkına sahiptir. Ancak, ilk ders başlamadan önce değiştirilen kursun yeni tarihi öğrenciye uymuyorsa bütün ücretler iade edilir.

8. Fiyatlar​

 

MultiDil YDM ’nin; vergi artırımları, hükümet kaynaklı gelişmeler veya MultiDil YDM ’nin kontrolü dışında gelişebilecek olaylar karşısında fiyatlarda değişiklik yapma vardır. Ücretler genelde 1 ay içerisinde başlayacak kurslar için geçerlidir.

9. Mücbir Sebep

MultiDil YDM; doğal afet, hükümet yasası, tedarikçilerin ve taşeronların hataları, iş anlaşmazlıkları veya kendi kontrolü dışında gelişebilecek diğer durumlar sebebiyle, kontrat dahilinde yükümlü olduğu hizmetleri yerine getirememesinden dolayı sorumlu tutulamaz.

10. Fotoğraf, Video ve Ses Kaydı

MultiDil YDM veya temsilcileri, basılı ya da çevrimiçi olarak tanıtım amacıyla öğrencilerin fotoğraflarını veya videolarını çekebilirler. Buna katılmak istemeyen öğrenciler, kayıt esnasında bize bunu bildirmeli ve fotoğraf veya video çekimi sırasında katılmak istemediklerini belirtmelidirler. Bu sözleşme şartlarını kabul ederek öğrenci (veya 18 yaşından küçük ise ailesi/velisi) başka bir izin ya da bildirim olmadan bu fotoğraf ve videoların kullanımına izin vermiş olur.

 

Şirket Politikaları:

Para İade Politikası

A. İadeler sadece şu kişilere yapılacaktır:

Ödemeyi yapan asıl kişi, ve yasalar ve uluslararası kanunlarla uyumluluğu sağlamak ve finansal suçları önlemek amacıyla yalnızca ödemenin alındığı asıl hesap

B. Koşullar

İadeler yazılı bildirimden sonra 21 gün içinde gerçekleştirilecektir. MultiDil YDM 'nin herhangi bir kursu iptali ya da bitirmesi söz konusu olduğunda; kullanılmayan tüm hizmetlerin ücretlerinin iadesi yapılacaktır.

Kurs başladıktan sonra kurslarını iptal eden öğrenciler aşağıdaki iadelere tabi tutulacaktır (MultiDil YDM İade Politikası’na göre):

• Bir ay veya daha fazla süren kurslar: Eğer kurs bir ay ya da daha fazla sürüyorsa ve öğrenci, plana katılmasını öngördüğü ilk günden itibaren onuncu iş gününün sonuna kadar kursu iptal ederse ödenen ücretin yüzde 50 ’sine kadarını alınacak miktardan düşebilir.

Eğitim ücretleri diğer öğrencilere devredilemez. Kurs uzatmak için ödenen ücretler iade edilmez.

Erteleme Politikası

Erteleme yalnızca müşterinin geçerli bir yazılı isteğinin teslim alınması halinde yapılabilir. Kayıtlar, asıl kayıt tarihinden sonraki bir ay içinde en fazla iki kere ertelenebilir. Kayıtlar bir seferde en fazla 2 hafta ertelenebilir. Yeni kaydınız o günün güncel başvuru ücretleri üzerinden yapılır. Bir seferde yalnızca bir adet eğitim promosyonu kullanılabilir. Zamanı geçmiş promosyonlar erteleme durumunda kullanılamaz.

İptal Politikası

‘İptal’ katılacağınız ve devamlılığın gerekli olduğu ilk kurs programının başlangıç tarihinden önce iptal edilmesi anlamına gelir Belirtilenler haricindeki tüm durumlarda; kayıt onay formunda belirtilen program tarihinden 1 gün - Fiyat Yapılandırmaları 3 gün - veya daha önce iptallerin yazılı olarak bildirilmesi durumunda eğitim ücretlerinin % 100’ü iade edilir. (Belli programlarda alınmış ise eğer depozito ödemeleri hariç)

Terk Politikası

 

'Terk' ilk kurs başladıktan sonra kayıt olunan kurs veya kursların, uzatmalar da dahil, tamamını veya bir kısmını bırakmaktır. Kullanılan haftalar belirlenirken tamamlanmamış bir hafta (öğrencinin hafta içindeki ders programına en az bir gün katılması durumudur), tam bir hafta olarak kabul edilmektedir. Herhangi bir para iadesi hesaplanırken indirimli kurs paketlerinin kullanılmış haftaları, indirimsiz normal tarife fiyatları üzerinden hesaplanır.

Genel

 

Bu Sözleşme Şartları kurum veya yönetimlerin (yerel veya ulusal) yapacakları değişiklikle doğru orantılı olarak değişiklik gösterebilir. Söz konusu değişiklikler öğrencilere kayıt sırasında bildirilecektir. Meydana gelebilecek herhangi bir anlaşmazlık, itiraz ya da diğer durumlarda kanunlar geçerlidir. Burada belirtilen Sözleşme Şartları sadece MultiDil YDM ile alacağınız eğitim için geçerlidir.

Şikayet Prosedürü

 

İhtiyacınız olan seviyede hizmet alabilmeniz için oldukça sıkı çalışıyoruz. Ancak bazen aldığınız hizmetten tam anlamıyla mutlu olmadığınız zamanlar olabilir. Tüm MultiDil YDM çalışanları herhangi bir sıkıntınız olması durumunda sizinle konuşmak için hazırdır. Sorularınıza 24 saat içerisinde yanıt vereceğimizi taahhüt ediyoruz. Eğer vermiş olduğumuz hizmetten memnun değilseniz, lütfen probleminizi çözmek için aşağıda listelenen adımları takip edin:

İlk Adım


Eğitim: Eğer sınıfınız ya da eğitiminiz hakkında endişeleriniz varsa lütfen önce öğretmeninizle konuşun. Öğretmeninizle konuştuktan sonra hala sonuçtan mutlu değilseniz lütfen kıdemli bir öğretmen ile ya da Eğitim Direktörü ile konuşun.

Yönetim: Eğer kursunuz ile alakalı ödeme, tarihler, vb. konularda sorun yaşıyorsanız Şirket Müdürü ile iletişime geçin.

 

İkinci Adım


Eğer bu görevlilerden aldığınız yanıttan memnun değilseniz lütfen probleminizi şirket sahibi ile paylaşın.

Başvuru
Sözleşme_Şartlar
Hizmet ve İade Politikaları
bottom of page