Fiyat Teklifi Al !

Fiyat Teklifi Al !

Ücretsiz Danışmanlık Alın ..

Yurt Dışı Dil Okulları !

Yurt Dışı Dil Okulları !

Dünyanın En Seçkin Okulları ..

Pasaport ve Vize İşlemleri !

Pasaport ve Vize İşlemleri !

Vize Danışmanlık Hizmeti ..

Yurt Dışı Eğitim - Sıkça Sorulan Sorular

GENEL BiLGiLER_I

OKULUM HANGİ GÜNLER KAPALI OLACAK?


Tüm dil okullarımızda bölgesel ve ulusal bazı resmi tatiller bulunmaktadır. Bu günlerde ders işlenmez ve genellikle okullar kapalıdır. İlginiz olan ülkeye başvurmadan önce, resmi tatillerin yer aldığı bir listeye göz atın.
ÇALIŞMA SAATLERİNİZ NELERDİR?


Çalışma saatlerimiz hafta içi sabah 09:00 ile akşam 18:00 arasındadır. Haftasonları ise Cumartesi günleri sabah 10.00 ile akşam 16:00 arası açığız.
MİNİMUM YAŞ SINIRI VAR MI?


MultiDil'in yetişkinlere ve genç öğrencilere uygun olmak üzere farklı kurs programları vardır. Genç öğrenciler kursları için minimum yaş 8’dir, yetişkin kursları için ise minimum yaş 16’dır.
VİZE ALABİLİR MİYİM?


Vize alıp alamayacağınız tamamen konsolosluğun kararıdır ve MultiDil, bu kararı hiçbir şekilde etkileyemez. Maddi durumunuz, eğitim seviyeniz, sağlayacağınız dokümanlar vize için önemlidir.
MASTER VEYA DOKTORA PROGRAMLARINA GİDEBİLİR MİYİM?


MultiDil olarak dil kursları yanında üniversite programları da sunuyoruz.
EĞİTİM DURUMUMUN NE OLMASI GEREKİYOR?


Konsolosluğun öne sürdüğü vize şartlarından ötürü ilkokul ve ortaokul mezunlarını okullarımıza kabul edemiyoruz. Lise mezunu iseniz sigortalı olarak çalışıyor olmanız ve iş yeriniz tarafından yurt dışında eğitime gönderiliyor olmanız şart.
PASAPORT VE VİZEYE İHTİYACIM VAR MI?


Okullarımızın bulunduğu ülkelerin birçoğu vize gerektirir. Ülkeye giriş yapabilmek ve orada eğitim alabilmek için pasaporta ve o ülkeye özgü öğrenci vizesine ihtiyacınız vardır. Okullara kayıt olduktan sonra ekibimiz vize konusunda size tavsiyelerde bulunur ve sizi yönlendirir.

GENEL BiLGiLER_II

HANGİ TÜR İNGİLİZCE KURSU SEÇMELİYİM?


Eğer düşük bir İngilizce düzeyiniz varsa, uzun dönem bir program seçmeniz sizin için daha iyi olacaktır. 2 veya 3 dil seviyesini kapsayan Akademik Yıl veya Akademik Sömestir kursları sunuyoruz. Fazla zamanınız yoksa ve hızlıca İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız, Yoğun İngilizce kursunu düşünebilirsiniz. Amerika veya İngiltere için öğrenci vizesini başvuracak kadar zamanınız yoksa veya daha hafif bir program istiyorsanız Tatilde İngilizce kursunu seçebilirsiniz. Eğitim almak için 6+ ayınız varsa ve orta veya ileri seviye İngilizce’ye sahipseniz, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda'da uzun dönem Work&Study programına katılabilirsiniz. İngilizce'yi hızla öğrenirken iş deneyimi elde edebilirsiniz. Daha çok kariyer odaklı bir kurs için, İş İngilizcesi kurslarımızdan birine katılabilirsiniz. Amerika'da eğitimini devam ettirmek isteyenler içinse, Seattle ve California Irvine'de üniversite hazırlık kursları sunmaktayız. 12 haftalık bir kursu aldıktan sonra, okula nakil olma imkanına sahip olursunuz.
HANGİ ÜLKEYİ SEÇMELİYİM?


Bu tamamen sizin tercihinize kalmıştır! Yurt dışında eğitim için ne kadar bütçeniz olduğunu ve hangi tip vize alabileceğinizi düşünün.. Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, farklı ülke ve şehirleri konuşabilmek için lütfen eğitim danışmanlarımızla iletişime geçin.
MultiDil'DE KURSA KATILABİLMEM İÇİN İNGİLİZCE DÜZEYİM NE OLMALIDIR?


Birçok kursumuz için herhangi bir İngilizce seviyesinde olmanız yeterlidir. Belirli bir seviyede olmanızı gerektirenler ise sadece İş İngilizcesi kursları (intermediate), Work&Study (intermedaite) ve sınav hazırlık (upper intermediate) kurslarıdır.
VARMADAN ÖNCE OKULUMU DEĞİŞTİREBİLİR MİYİM? VARDIKTAN SONRA OKULUMU DEĞİŞTİREBİLİR MİYİM?


Amerika – Evet, ancak yeni bir I20 için başvurmanız gerekecek ve bunun için ek bir ücret ödeyeceksiniz. İngiltere – Eğer öğrenci ziyaretçi vizeniz varsa, evet. Tier 4 vizeye sahipseniz, MultiDil'in diğer okullarına geçme ihtimaliniz olabilir. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçin. Kanada – Evet. Ancak, vardıktan sonra çalışma izni gerektiren bir kursa katılamazsınız. Diğer tüm ülkeler – Evet, ancak ekstra ücret ödemeniz gereken durumlar olabilir. Eğitim danışmanınız konuyla ilgili ayrıntılı açıklama yapabilir.
SEÇTİĞİM ÜLKEYE NE ZAMAN VARIŞ YAPMALIYIM?


Kurslar, genelde Pazartesi günleri başlar ve o yüzden başlangıç tarihinizden önceki Cumartesi ya da Pazar günü gitmenizi öneririz.
KURS BİTİMİNDE BİR SERTİFİKA YA DA DİPLOMA ALACAK MIYIM?


Kursunuzun sonunda yabancı dil seviyenizi, öğrenim gördüğünüz tarihleri ve devam durumunuzu gösteren Sertifika alacaksınız.
2, 4 YA DA 12 HAFTALIK KURSLARDA NE KADAR İNGİLİZCE ÖĞRENEBİLİRİM?


Her öğrencinin öğrenme hızı faklıdır; ancak çoğunlukla bir öğrencinin bir seviyeden diğerine geçmesi için yaklaşık 8 hafta gerektiğini tahmin ediyoruz.

GENEL BiLGiLER_III

BURS VERİYOR MUSUNUZ?


Özel bir eğitim kurumu olarak MultiDil, herhangi bir burs programı sunmuyor. Tüm kurslarımız ücretlidir ve zaman zaman indirimler uygulanır.
TÜRKİYE’DE DİL OKULLARINIZ VAR MI?


Özellikle SAT, Toefl IBT, TOEIC, IELTS gibi uluslararası standard sınavlara yönelik eğitim hizmeti vermekteyiz.
YURT DIŞINDA BİR YABANCI DİL KURSUNA KATILMAK KARİYERİM İÇİN DAHA İYİ OLUR MU?


Evet! Yabancı bir kültürde eğitim alma ve iletişim kurma deneyiminden faydalanacaksın. Ayrıca, farklı kültürlere sahip kişiler ile tanışacak ve konuşma becerilerini geliştireceksin.
MultiDil, İNGİLİZCE SEVİYEMİ NASIL ÖLÇECEK?


Geldiğinizde, dilbilgisi, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinizi test eden bir sınav okulda yapılacak. Test sonuçlarınıza göre uygun bir sınıfa yerleştirileceksiniz. İngilizce seviyeniz hakkında şimdi fikir edinmek istiyorsanız, ücretsiz Kaplan International'ın online İngilizce testini çözebilirsiniz.
BENİM DİLİMİ KONUŞAN ÖĞRETMENLER OLACAK MI?


Kurslarımızda sadece anadil olarak eğitim verilmektedir . Önemli sorun ve zorluk ortaya çıktığında bize ulaşabilirsiniz.