top of page
Image by Zoltan Tasi
Image by Micaela Parente
Image by Remi Yuan
Image by Michał Ampuła
Image by Ferenc Horvath
Image by Magdalena Smolnicka

MALTA VİZE İŞLEMLERİ

Malta Öğrenci Vizesi İçin Evrak Listesi
Dil Okuluna Gidecek Kişiye Ait Öğrenci Vizesi Evrakları

 • Okuldan alınacak İngilizce öğrenci belgesi, mezunsak diploma fotokopimiz.

 • Pasaportunuzun boş olan sayfaları hariç diğer sayfalarının fotokopisi ve aslı (vize bitiş tarihinden itibaren 3 ay daha geçerli olacak şekilde uzatılmış olmalı.)

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi istenmektedir.

 • Öğrenci, çalışan, çalışmayan tüm adaylar; E-Devlet şifresi ile  “SGK Tescil ve Hizmet Dökümü” adlı belgeyi görüntüleyip, sag üstte bulunan; “barkodlu yazıcı çıktısı al” tuşuna basarak bu belgenin aslını dosyalarına eklemeleri gerekmektedir. E-Devlet kullanamıyorsanız, bağlı bulunduğunuz SGK Müdürlüğü'ne giderek evrak talep edebilirsiniz.

 • Açık bir arka plana sahip 2 adet yakın zamanda çekilmiş pasaport fotoğrafı boyutlarında biyometrik fotoğraf dosyanızda bulunmalıdır. Vize başvuru merkezlerinde de fotoğraf çektirecek bir kabin bulunmaktadır.

 • Eğer bir firmada çalışıyorsanız, kendi eğitim giderlerinizi bu sayede kendiniz karşılayacaksanız, aşağıda görüntüleyebileceğiniz; “Sponsor veya Çalışan Evrakları” adlı bölümdeki evrakları da hazırlamanız gerekmektedir.

 • Eğer çalışmıyorsanız, düzenli belgelenebilir bir geliriniz yoksa, aşagıdaki sponsor evraklarını temin etmelisiniz. sizin yerinize aileden 1. derece yakınınız olan birini konsolosluk garantör olarak görmek ister. Bu garantörün amacı sizin okul bedelinizi ve Malta’da kalacağınız gün başına 48 €’luk bir bedelin elinde oldugunu ve gerekirse size destek olacağını bilmenizdir. Bunun için destekçiniz kimse onun düzenli bir geliri olmalı, bunu belgeleyecek evraklara sahip olmalıdır.

 • Tüm adaylar çalışıyorsa kendi, çalışmıyorsa sponsorlarının banka dökümlerini sunmalıdır. Bu belgeler son 3 aya ait olmalı, emekliler ve çalışanlar için maaş hesapları, bunun dışında para bulunan hesapları varsa onların dökümlerini içermelidir. Banka dökümleri, banka görevlisi tarafından kaşe ve imza ile onaylanmış olmalıdır. Bilgisayardan alacağınız yazıcı baskıları kabul edilmemektedir.

** Banka hesap dökümleriyle ilgili önemli bilgi: konsolosluk bankadan alınacak dökümlerin vize dosyanızı teslim etmeden önce en erken 3 gün içinde alınmasını ister. daha önce alınmış dökümleri kabul etmiyorlar. bu yüzden banka tarafından kaşelenip imzalanacak son 3 ya da 6 aylık (opsiyonel) banka dökümlerinizin çıkartılmasını, vize başvuru merkezine evraklarınızı teslim edeceğiniz randevu gününüzden hemen önceye bırakmanızı öneriyoruz.

 • Malta Vize Başvuru formlarının hazırlanması

 • Seyahat Sağlık Sigortası

 • Okul harçlarının ödendiğine dair okuldan gelecek temsili makbuz

 • Gidiş Dönüş konsolosluğun istediği temsili Uçak Bileti rezervasyonları

 • Malta’da eğitim dönemince kalacağınız konaklama ve yer bilgisi evrakları, okul faturaları, okul kabulleri

Sponsor veya Çalışan Evrakları

 1. Varsa adınıza ait gayrimenkul, tapu veya çeşitli değerlerin belge fotokopileri

 2. Şirketten vergi levhası (fotokopi)

 3. Şirketten işe giriş tarihini ve işyerinde çalışmakta olduğunu bildiren antetli kağıda kaşe ve imzalı yazı

 4. Şirketten alınmış işe giriş bildirgesi

 5. Yeni tarihli faaliyet belgesi (aslı)

 6. E-Devletten alınmış kare barkodlu son altı aya ait sgk hizmet dökümü

 7. Ticaret sicil gazetesi (fotokopi

 8. Şirket yetkilisinin imza sirküleri (fotokopi)

 9. Son 3 aya ait maaş bordrosu

 10. Banka dökümünüzün son 3 aya ait olmak üzere, banka kaşe ve imzası ile bankadan talep ederek almalısınız. Banka hesabında okul bedeliniz, günlük 48 €’luk Malta’da kaldığınızda gerekli olabilecek tutarların toplamı kadar para bulunmalıdır. Bunu ispat etmek için bankadan alınmış son 3 aya ait bankanın kaşe ve imzası bulunan hesap dökümü ya da banka cüzdanına ihtiyacı vardır.

 11. Malta Vizesi Taahhütname Örneği

1. Eğer vize başvurusunda sponsor kullanıyorsanız aşağıdaki taahhütname sponsorunuz tarafından notere onaylatılmalıdır. (vize başvuru tarihinden en erken 15 gün önce olmalı.) Dikkat: Bu taahhütnamenin arkasına, noter tarafından sponsorun nüfus cüzdan fotokopisi ilave edilmelidir. (sadece sponsorlar için)

…………………. doğumlu, ……………………… T.C. Kimlik no’lu …………………. ……’in ……………………….tarihleri arasında Malta’da …………….. okulunda eğitim göreceği sürede ödemiş olduğum okul ve konaklama için gereken ücretlerin yanı sıra Malta’da kalacağı süredeki diğer bütün masraflarını karşılayabilmesi için …………………. Euro ödemeyi beyan ve taahhüt ederim.

** Taahütname öğrencinin Malta’da kalacağı gün sayısı X 48 Euro olarak hesaplanacaktır

 

2. Eger çalısan kişi sizseniz ve masraflarınızı kendiniz karşılayacaksanız malta vizesi için üstteki çalışan belgelerine ek olarak çalıştıgınız şirketin antetli kagıdına kaşeli imzalı olarak aşagıdaki dilekce yazılmalı;

……. tarihinden itibaren şirketimiz bünyesinde çalışmakta olan ……………… Malta ülkesinde alacağı eğitimi için……………. tarihlerde izinli olup geri döndüğünde firmamızda aktif halde çalışmaya devam edecektir.

Devlet Memuruysanız ya da Sponsorunuz Devlet Memuruysa

 1. E-Devletten alınmış kare barkodlu son altı aya ait sgk hizmet dökümü.

 2. Varsa adınıza ait gayrimenkul, tapu veya çeşitli değerlerin belge fotokopileri.

 3. Banka dökümünüzün son 3 aya ait olmak üzere, banka kaşe ve imzası ile bankadan talep ederek almalısınız. Banka’da Malta’da kalacağınız gün X 48 € para görünmelidir. Bunu ispat etmek için bankadan alınmış son 3 aya ait bankanın kaşe ve imzası bulunan hesap dökümü ya da banka cüzdanına ihtiyacı vardır.

 4. Çalışma belgesi (bağlı bulunulan kurumdan alınmış)

 5. Görev kimlik kartı fotokopisi (ön ve arka yüz)

 6. Maaş bordrosu (son 3 aylık, imza ve kaşeli)

** Aile ve ya arkadaş ziyareti için Malta vizesi alacaksanız Malta'da bulunan yakınınız tarafından gönderilecek orijinal davetiye. Davetiyenin yanında yakınınızın adresi, telefon numaraları, oturum belgeleri ve kimlik bilgileri de bulunmalıdır.

Konsolosluklar ek evrak isteme hakkına sahiptir. Soyadı değişikliği olmuş ise pasaportların yenilenme zorunluluğu vardır. 12 yaşından küçük çocukların parmak izi vermesine gerek yoktur. Yeşil, gri ve diplomatik pasaporta sahip kişiler en fazla 90 gün olmak üzere vize almadan seyahat edebilirler.

** Artık herkes dosyasını İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bursa, Antalya, Edirne, Bodrum ve Trabzonda bulunan ofislere kendisi teslim etmek durumundadır.

bottom of page